11.03.1980
Amerykańska szybowniczka Doris F. Grove jako pierwsza przełamała granice 1000 km. Szybowcem ASW-19 przeleciała po trasie docelowo powrotnej 1000,87 km. Za lot otrzymała Złotą Odznakę Szybowcową z liczbą 1000 i nr 24.
14.03.1980
Katastrofa samolotu PLL LOT Ił-62 „Mikołaj Kopernik” zginało 87 osób w tym piosenkarka Anna Jantar.
11.04.1980
Małżeństwo Sydney i Elenora Comn z Kanady po raz pierwszy na balonie cieplnym przelecieli nad Biegunem Północnym. Balon reklamowy posiadał nazwę własną „Joy of Sound”.
08.05.1980 - 12.05.1980
Baloniarze z USA Maxie Anderson z synem Kristianem Andersonem balonem „Kitty Hawk” po raz pierwszy przelecieli nad Ameryką Północną od wybrzeża Pacyfiku do wybrzeża Atlantyku.
14.05.1980
Henryk Muszczyński wystartował do przelotu docelowo powrotnego 1025 km. Wieczorem lądował w terenie przed osiągnięciem celu. Po szybkim wyliczeniu okazało się iż jest pierwszym polskim szybownikiem który przeleciał 1000 km a uzyskany wynik to 1016 km. Po locie otrzymał Złotą Odznakę Szybowcową z trzema diamentami i liczbą 1000 z nr 26.
23.07.1980
W kosmos wystrzelono stację Sojuz 37, załogę stanowili Wiktor Gorbatko (ZSRR) i Pham Tuan (Wietnam) pierwszy lot kosmiczny azjaty.
28.08.1980 - 31.08.1980
Rozgrywano III Rajdowo nawigacyjne Mistrzostwa Świata. Złoty medal zdobyła załoga Witold Świadek – Andrzej Korzeniowski a reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal. Przez trzy kolejne dekady reprezentanci Polski zdobyli najwięcej medali w Rajdowo Nawigacyjnych Mistrzostwach świata oraz w Mistrzostwach Świata Lataniu Precyzyjnym. Do 2013 roku zawodnicy wywalczyli 104 medale mistrzostw świata.
23.09.1980
Irański myśliwiec F-14 pociskiem AIM-54 Phoenix zestrzelił Iracki samolot Mig-23. Była to pierwsza walka pomiędzy myśliwcami o zmiennej geometrii skrzydeł zakończona jego zwycięstwem.