Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej EAAC 2013Autor:J.J./Grzegorz Rola w dniu:2013-09-02 22:00:28

W dniach 2-9 sierpnia na lotnisku w Piastowie k/Radomia odbyły się Mistrzostwa Europy w akrobacji samolotowej (EAAC 2013) w klasie advanced. W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu zawodników reprezentujących 18 ekip z różnych krajów, w tym jeden zawodnik Independent. Piloci latali na trzech typach samolotów: CAP, SU i Extra oraz Votec 351.
Polskę na Mistrzostwach reprezentowało pięciu pilotów: Robert Kowalik i Bartłomiej Pyzik z Aeroklubu Radomskiego, Piotr Szczepański i Adrian Szuman z Areoklubu Zielonogórskiego oraz Łukasz Świderski z Aeroklubu Podhalańskiego.
Piloci wykonywali wiązankę nieznaną, która musiała być podana do wiadomosci nie później, niż 24 godziny przed startem.
Faworytami jak zwykle byli Francuzi i Rosjanie.

 

 

Oficjalne wyniki 8 Mistrzostw Europy w akrobacji samolotowej EAAC 2013 w klasie advanced:

 

Miejsce

Zespół

Pilot

Samolot

Rejestracja

Totals

 1

FRA

Simon DE LA BRETECHE

CAP 332

F-GRPA

10297,63

 2

FRA

Alexandre ORLOWSKI

Extra 330SC

F-TGCI

10208,30

 3

FRA

Romain FHAL

CAP 232

F-GODV

10073,40

 4

FRA

Louis VANEL

CAP 232

F-GIXY

9877,81

 5

RUS

Maxim BARABANOV

Sukhoi 31M2

RF 00389

9616,01

 6

FRA

Martin LEROUX-DENNEBOUY

CAP 232

F-GODV

9590,70

 7

RUS

Vladimir GAVRILENKO

Extra 330LC

RA 1947G

9568,98

 8

LTU

Eltonas MELECKIS

Sukhoi 26M

LY-DON

9553,78

 9

FRA

Melanie ASTLES

CAP 232

F-GRPA

9546,26

 10

UKR

Mykola TARASEVYCH

Extra 300LP

UR-WOV

9539,74

 11

RUS

Dmitry SAMOKHVALOV

Sukhoi 31M2

RF 00389

9514,00

 12

UKR

Valerii NALYVAIKO

Sukhoi 31M

UR-TOP

9440,05

 13

UKR

Viktor GORBACHENKO

Sukhoi 31M

UR-TOP

9325,97

 14

RUS

Alexey SISNEV

Extra 330LC

RA 1947G

9269,23

 15

BEL

Kristof CLOETENS

Extra 300

D-EXKH

9260,41

 16

RUS

Mikhail BEZDENEZHNYKH

Extra 330LC

RA 1947G

9254,25

 17

ROU

Laszlo FERENCZ

Extra 300L

YR-EWE

9200,85

 18

ITA

Rodolfo NATALE

CAP 231 EX

I-CRIC

9182,94

 19

HUN

Tamas ABRANYI

CAP 231

D-EKRI

9148,91

 20

PRT

Santiago SAMPIETRO

Extra 330SC

D-EXBE

9126,09

 21

LTU

Donaldas BLEIFERTAS

Sukhoi 26M

LY-DON

9100,50

 22

RUS

Andrei POLIKARPOV

Sukhoi 31M2

RF 00389

9094,90

 23

BEL

Wim SOENS

Extra 330SC

D-EXBE

9084,76

 H/C

JPN

Shigeto OBATA

CAP 332

F-GRPA

9077,79

 24

CHE

Emiliano DEL BUONO

Extra 330SC

HB-MTE

9068,52

 25

ROU

Andrei-Mihai SERBU

Extra 300L

YR-EWE

9046,22

 26

LUX

Gerrit NIJS

CAP 232

LX-FAU

9030,79

 27

AUT

Volker FUCHS

Extra 300L

OE-CFV

8983,84

 28

POL

Piotr SZCZEPAŃSKI

Extra 330LC

D-EXAF

8964,54

 29

RUS

Vladimir KOTELNIKOV

Extra 330LC

RA 1947G

8963,80

 30

RUS

Timur ALIEV

Sukhoi 31M2

RF 00389

8959,16

 31

POL

Łukasz ŚWIDERSKI

Extra 330SC

SP-TLC

8946,63

 32

BEL

Laurent VAN NIEUWENHOVE

CAP 232

LX-FAU

8921,26

 33

POL

Robert KOWALIK

Extra 330LC

SP-TLS

8577,71

 34

ROU

Daniel STEFANESCU

Extra 300L

YR-EWH

8574,12

 35

CZE

Petr KOUŘIL

Extra 330LC

OK-ELC

8489,65

 36

LUX

Etienne JACQUE

CAP 232

LX-FAU

8372,23

 37

UKR

Volodymyr PRYSYAZHNYUK

Extra 330SC

UR-IGOR

6355,42

 38

SWE

Nils JÖNSSON

Extra 230

SE-XYT

6354,85

 39

CHE

Christian FORNARO

Votec 351

HB-YMV

6346,92

 40

POL

Bartłomiej PYZIK

Extra 330LC

SP-TLS

6270,01

 41

POL

Adrian SZUMAN

Extra 330LC

D-EXAF

6261,00

 42

UKR

Igor SHCHUTSKYI

Extra 330SC

UR-IGOR

6183,94

 43

FIN

Mikko JAGERHOLM

Sukhoi 26M

LY-DON

6056,89

 44

CHE

Markus RUESCH

Votec 351

HB-YMV

5876,40

 45

DEU

Maik RÔHLE

Extra 230

D-EJNC

5866,42

 46

UKR

Oleksiy AGIYEVYCH

Sukhoi 31

N131GT

5849,79

 47

ITA

Gian Franco CILLARIO

CAP 231 EX

I-CRIC

5703,29

 48

LUX

Cyrial TALON

CAP 232

LX-FAU

5655,84

 49

UKR

Tamara DOVGALENKO

Extra 300LP

UR-WOV

4725,04

źródło: www.eaac2013.pl